Fogyó Hold van a Szűz jegyében! Használjuk ki a fogyó holdas időszakot, tegyünk rendet külső- és belső világunkban, hogy megtisztulva, megújulva lépjünk tovább!
A Hold a Szűz jegyében halad. Ez az időszak kifejezetten a nagytakarítás ideje! Az előző cikksorozatban kiemelten foglalkoztunk az elengedés témájával, sőt, elengedés listát is készítettünk. A szorgalmas Szűz archetípusa most abban segíthet minket, hogy meg is valósítsuk, amit elterveztünk: pontosan, precízen, a prioritásokat betartva.
Ha még nincs elengedés listád, javaslom, készítsd el, hogy pontos képet kapj arról, hogy mi az, ami már inkább árt, mintsem használ az életedben! Mit kell most leginkább tisztítanod? Mely életterületen halmozódtak fel a felesleges kacatok? (Ahol esetleg éppen túlbiztosítottad magad és már terhes a sok biztonsági tartalék.)
A Szűz jegye nemcsak a tisztítással, a rendszerezéssel, a takarítással, a fölösleg eltávolításával, a feladatok pontos betartásával áll analógiában, hanem az alkalmazkodással és az egészséggel is. Amikor belső terünket tisztán tartjuk és elfogadjuk azt, ami van, sőt kihozzuk belőle a legjobbat, érezhetően elkezd áramlani bennünk az energia és az életerő. Érdemes tehát belevágni a nagytakarításba! Ehhez hoztam segítő tippeket és gyakorlatokat.
Először egy érdekességgel kezdeném. Amikor még mechanikus írógépek voltak, megfigyelték, hogy a gépírónők között a depresszió ismeretlen fogalom volt. Rájöttek, hogy azért, mert az ujjakon található idegvégződéseket naponta hatások, impulzusok érték.
Pszichiáterek is rájöttek, hogy ha betegeik különböző könnyű fizikai munkát végeznek, például játékokat raknak össze, varrnak, depressziójuk csökken, sok esetben el is tűnik. A kreatív hobbi, a szerelés is ugyanilyen jótékony hatású.
A munka, a tevékenységek elterelik a figyelmet azokról a gondolatokról, amelyek szorongást váltanak ki és negatívan hatnak az életminőségre. Bizony, az unalom is képes megbetegíteni az embert. Ez is lehetne a Szűz mottója.
>> Szürke hétköznapok? Céltalanság? Motiválatlanság? Fásultság? Sikertelenség? Kételyek? Egymásnak ellentmondó vágyak?
ENNEK MOST VÉGE! >> katt ide!
1. gyakorlat
Külső-belső tisztaság pozitív megerősítésekkel
Sokan sokféleképpen alkalmazzák a pozitív megerősítéseket. Vannak, akik a tükör előtt állva, vannak, akik elalvás előtt, illetve ébredéskor, van, aki gyorsan egymás után ismételgeti, hogy az elméje ne kérdőjelezze meg, megint mások lassan, átéléssel.
Javaslom, hogy az elkövetkező három napban próbáld ki, hogy takarítás, házimunka, mosás, főzés közben hangosan mondogatod magadnak a megerősítéseket, elé téve a köszönöm kifejezést. Ne gondolkodj, csak mondd, ami eszedbe jut. Szenteld a figyelmed annak, amit épp csinálsz (ezzel a bal agyféltekéd el is lesz foglalva), közben pedig végezd a hála gyakorlatot (amely így közvetlenül a tudatalattidra hat). Mondj köszönetet azért, amid van és azért is, amit szeretnél (ezt is jelen idejű kijelentő módban). Nem is hinnéd, hogy mennyire hatásos ekkor alkalmazni a megerősítéseket! Tapasztalataim alapján csodákat tesz! Ráadásul két legyet ütsz egy csapásra: kitakarítasz kívül, oldasz belül! Azt fogod tapasztalni, hogy végül mosolyogva, vidáman végezted el a feladataid, sőt, még tovább is tudnád folytatni, mert az energiaszinted megnő.
2. gyakorlat
Félelmek, aggodalmak elengedése
“Az aggódás olyan, mint a hintaszék. Lefoglal, de nem jutsz vele sehova.” – olvastam valahol. Mennyire igaz! Igazolt tény, hogy aggodalmaink 97-99% – a soha nem fog megtörténni! Amikor félünk valamitől, olyankor nem bízunk a Gondviselésben, hiszen nem egységben, hanem fél-elemben vagyunk. Lehetséges, hogy egy múltbeli feldolgozatlan szituáció okozza, de mindenképpen felnagyítjuk félelmünk tárgyát. Azt hisszük, hatalma van fölöttünk, pedig ha végiggondoljuk, voltaképp egy gondolat, egy felnagyított kép bennünk, semmi más. Ha viszont ez egy gondolati kép, akkor mi hoztuk létre. Ha pedig megteremtettük, akkor el is tudjuk engedni. Gondolkodj el ezen és alkalmazd valamelyik félelmet keltő gondolatodra! Akár vizualizáld is, hogy a félelem egyre csökken, hogy te vagy a megteremtője, tehát te vagy az illetékes a megszüntetésében is!
3. gyakorlat
Jobb és bal agyféltekés takarítás
Ezt a gyakorlatot végezd úgy, hogy először bal agyféltekédet mozgósítod, tehát leírod egy papírra, hogy mit és milyen sorrendben szeretnél kitakarítani. A lap bal oldalára írd fel, hogy a lakásodban, tehát a külvilágban konkrétan milyen tevékenységet végzel majd el, a jobb oldalára pedig, hogy belső teredben mit szeretnél rendbe tenni, megtisztítani (segítségképp használd az elengedés listát!) Érdemes a vizualizációs gyakorlat után megnézni, mennyire rezonál egymásra a két lista. Hiszen minden, ami belül zajlik, a külvilágunkban is fellelhető.
Egy sarkított példa: aki folyton kezet mos (a szükségesnél többször), vélhetően le akar mosni magáról valamit, kényszeresen ismételt cselekvése a bűntudat kivetülése lehet valami miatt.
A következő gyakorlat a jobb agyféltekét aktivizálja. Nem véletlen, hogy álmainkban, ha egy házban, lakásban, szobában vagyunk, maga a helyiség a belső terünket szimbolizálja. Erre, valamint az “amint kint, úgy bent” elvre alapozva készítettem ezt a vizualizációs gyakorlatot.
A vizualizációs gyakorlat: Képzeld el, mit szeretnél otthon kitakarítani! Először lásd lelki szemeid előtt a lakásodat, állítsd fel a sorrendet, ahogy haladni szeretnél a takarítással. Látod magad, amint tisztaságot varázsolsz? Nagyszerű! Most képzeld el, hogy bensődben szeretnél rendet, tisztaságot. Milyen kép ugrik be? Hogyan látod a belső teredet? Hagyd, hogy szárnyaljon a képzeleted, a fantáziád, figyelj a felbukkanó gondolatokra, képekre, felismerésekre! Ezt a gyakorlatot akár egy barátoddal is végezheted és utána meg tudjátok beszélni az érzéseiteket, a gondolataitokat, közösen megfejthetitek a vizualizációban látott szimbólumokat és a listán szereplő dolgok összefüggéseit.
photo credit: canonsnapper via photopin cc
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: